Kolejne udane starty Filipa Nowaka

Filip Nowak 2

Filip Nowak, przedszkolak ze „Słoneczka”, spędza swój wolny czas przy tablicy, biorąc systematycznie i aktywnie udział w turniejach organizowanych we Wrocławiu  lub w ościennym Brzegu Dolnym. W  21. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w szachach dla dzieci organizowanych przez MUKS MDK Śródmieście Wrocław Filip rozegrał już dwa turnieje w grupie E do lat 7 i jest jedynym 6-latkiem. Obydwa spotkania ukończył z pięcioma punktami na 2 miejscu (na 34 zawodników) tracąc za każdym razem tylko jeden punkt.

Klub Szachowy „Polonia” natomiast organizuje Turnieje Wrocławskiego Krasnala. Filip gra tym razem w grupie do lat 8 i ponownie jest najmłodszym zawodnikiem. Pierwszy  turniej  zakończył na 8 miejscu (na 25 młodych adeptów) i odebrał przeciwnikom 3,5 punkta na 6 możliwych. Drugie spotkanie  poszło trochę lepiej, mianowicie 4 punkty i miejsce 5.

W sąsiednim aktywnie działającym klubie szachowym MKS Rokita w Brzegu Dolnym odbyły  się w tym roku kalendarzowym dwa otwarte turnieje dla najmłodszych zawodników. Na pierwszym z nich Filip zajął miejsce drugie, a na kolejnym miejsce pierwsze i zebrał komplet punktów.

Przed Filipkiem dwa ważne spotkania: Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 7 organizowane we Wrocławiu oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Przedszkolaków, które w tym roku odbędą się w Poroninie. Trzymajmy kciuki za młodziutkiego pasjonata gry królewskiej.

Dodano: Poniedziałek, 08 kwietnia 2013