Kolejne sukcesy lokalnych zapaśników

Magdalena Siedy

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Wojewódzkich młodzików w Krakowie i brązowym medalu w Mistrzostwach Polski w podpoznańskich Komornikach 12. letni Dawid Dąbek z Warzęgowa sięgnął po kolejny sukces w swojej zapaśniczej przygodzie. Tym razem w ostatnią sobotę zawodnik "Wiatru" Wołów wystartował w silnie obsadzonej, międzynarodowej gali zapaśniczej w Namysłowie, gdzie rywalizowano nie tylko o medale, ale również o nagrody pieniężne za zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wagowych. Nasz reprezentant potwierdził swój nieprzeciętny talent rozstrzygając wszystkie pojedynki na swoją korzyść, dzięki czemu mógł stanąć na najwyższym stopniu podium, odbierając złoty medal, upominki rzeczowe oraz nagrodę pieniężną w wysokości 600 zł.
Pozostali nasi reprezentanci Dominik Kaźmierczak i Patryk Dunal startujący w grupie juniorów sklasyfikowani zostali w drugiej dziesiątce w kategorii 84kg. 

 

W tym samym dniu zawodniczki i zawodnicy Wiatru gościli w zaprzyjaźnionym klubie "Górażdże" w Gogolinie gdzie z udziałem ekip z Czech, Niemiec i Polski rozegrano V Memoriał H. Wołosza.
W tak doborowej stawce ze zwycięstw w swoich kategoriach wagowych mogli się cieszyć:
- Jan Bochenek 33kg ( dzieci )
- Magdalena Siedy 39kg ( dzieci )
- Michał Gałka 38kg ( młodzik )
- Krzysztof Cieślak 100kg ( młodzik )
Srebrne medale zawisły na szyjach:
- Jakuba Piotrowskiego 30kg ( dzieci )
- Oliwii Kaźmierczak 37kg ( dzieci )
- Mateusza Oberga 80kg ( młodzik )
Na najniższym stopniu podium stanęli:
- Magdalena Stec 57kg ( młodzik )
- Klaudia Kindrat 57kg ( młodzik )
- Szymon Wijatyk 53kg (młodzik)
- Bartłomiej Stec 47kg (młodzik)

Wszyscy medaliści prócz medali i dyplomów uhonorowani zostali przez gospodarzy turnieju nagrodami rzeczowymi i słodyczami. W punktacji drużynowej klub "Wiatr" Wołów sklasyfikowany został na 3. miejscu za gospodarzami i Slavią Ruda Śląska.

Dodano: Poniedziałek, 21 listopada 2016