Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark 2016

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym, który tradycyjnie odbędzie się w piątek, sobotę oraz niedzielę na wołowskim Rynku.

Wśród świątecznej scenerii w piątek zapraszamy na prezentacje Szkół z naszej Gminy. W sobotę i niedzielę zachęcamy do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez sołectwa, rzemieślników, rękodzielników, stowarzyszenia i fundacje z naszej gminy oraz pozostałych przedsiębiorców. Na stołach nie zabraknie świątecznych przysmaków, lokalnych produktów, ręcznie wykonanych ozdób i magicznych podarunków.

Najmłodszych mieszkańcach naszej gminy zapraszamy już w piątek. O godz. 11:00 rozpoczną się wspólne zabawy wraz z animatorami, którzy przygotowali wiele świątecznych atrakcji. W sobotę ok. godziny 14:00 zapraszamy wszystkie dzieci na świąteczne warsztaty z przygotowywania kartek bożonarodzeniowych.

W niedzielę w magicznej świątecznej atmosferze zapraszamy na wspólne gry i animacje. Do zabawy zapraszamy nie tylko najmłodszych. Główną atrakcją będzie wizyta Świętego Mikołaja, który odwiedzi nas w niedzielę o godzinie 11:00. O godz. 15:00 na scenie zaprezentowane zostanie taneczne show grupy Traf połączone z niespodziankami przygotowanymi przez animatora Studia Balans.

Podczas całego Jarmarku zapraszamy również na specjalną wysoką na cztery metry śniegową zjeżdżalnię.

Tego dnia zachęcamy do wsparcia i odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wołowie . Za drobną opłatą będzie można powiesić bombkę na przygotowanej przez stowarzyszenie MEGACHOINCE.

Gwiazdą tegorocznego jarmarku będzie Hanka Wójciak, która wystąpi w sobotę o godzinie 15:30. Podczas występu artystka dzięki przepięknym kolędom przeniesie nas w świąteczny klimat. Artystka zaśpiewa również kilka utworów z repertuaru Kapeli Hanki Wójciak. Oprócz ww. koncertu w sobotę na scenie zaprezentuje się chór Cantores Woloviensis, działający przy Wołowskim Ośrodku Kultury.
Jarmark Bożonarodzeniowy to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wołowskich wydarzeń. Tegoroczna edycja jest niezwykłą okazją by w magiczny sposób przygotować się w Świąt, zakupić oryginalne prezenty i ozdoby, spróbować lokalnych przysmaków, oraz miło spędzić czas w rodzinnej atmosferze.

 

Cały program oraz informacje na temat gwiazdy tegorocznego jarmarku prezentujemy poniżej:

9 grudnia 2016r. START godz. 10.00.
Ubieranie drzewek świątecznych przez uczniów gminnych szkół oraz przedszkoli. Choinki wezmą udział w konkursie na najładniejsze drzewko świąteczne.
Szkoły i przedszkola zaprezentują się również na swoich stoiskach, gdzie kupić będzie można wiele ozdób i świątecznych dekoracji wykonanych przez uczniów.
O godzinie 11.00 zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy wraz z animatorami, którzy przygotowali dla najmłodszych moc świątecznych atrakcji.
Zakończenie godz. 15.00.

 


10 grudnia 2016r. START godz. 10.00.
Stoiska handlowe, stoiska wołowskich rękodzielników oraz gastronomiczne.
12.00 – Występ chóru Cantores Woloviensis, działającego przy Wołowskim Ośrodku Kultury.
14.00 – Świąteczne warsztaty – kartki bożonarodzeniowe.
15.30 – Koncert świąteczny Hanki Wójciak.
Zakończenie godz. 18.00.


11 grudnia 2016r. START godz. 10.00
Stoiska handlowe, stoiska wołowskich rękodzielników oraz gastronomiczne.
11.00 – Wizyta Świętego Mikołaja, zabawy i animacje dla najmłodszych, szczudlarze.
Wspólne ubieranie MEGACHOINKI ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych z Wołowa.
15.00 – Taneczne show grupy Traf połączone z niespodziankami przygotowanymi przez animatora Studia Balans
Zakończenie godz. 16.00.

Hanka Wójciak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, aktorka, góralka z Zakopanego. Laureatka III nagrody Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 2008, I nagrody 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki 2010 oraz II nagrody Festiwalu Twórczości Korowód 2011. Hanka uczyła się śpiewu eksperymentalnego i improwizacji na warsztatach takich mistrzów jak: Olga Szwajgier, Gendos, Sainkho Namtchylak, Iva Bittova. Absolwentka klasy wokalnej w Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Improwizując wykorzystuje rejestr gwizdkowy oraz śpiew gardłowy rodem z Mongolii i Tuvy. Jako rodowita góralka znakomicie operuje białym głosem. Współpracowała m.in. z Anną Treter, Jarkiem Śmietaną, Kubą Ostaszewskim.Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta Znachorka ukazała się w czerwcu 2014 roku, nakładem Radia Kraków. Płytę zarekomendowali Muniek Staszczyk i Piotr Metz. W czerwcu 2016 r. ukazała się edycja specjalna płyty „Znachorka" z odmienioną szatą graficzną (zdjęcia Michała Zięby, grafika Anny Fidzińskiej) oraz dwoma bonus trackami – Janicku mój oraz Krew nie woda. Wydawcą i producentem płyty jest Anna Wójciak Muzyczna Agencja. W muzyce Kapeli można odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości.

Dodano: Wtorek, 06 grudnia 2016