Koniec sezonu zapaśniczego

Klub sportowy Wiatr

W ostatnią sobotę dobiegł końca udany sezon zawodniczek i zawodników "Wiatru" Wołów. Zwieńczeniem całorocznych zmagań na zapaśniczych matach w kraju i zagranicą był start w Krośnikach, gdzie rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska seniorów, juniorów młodszych oraz zawody mini zapasy dziewcząt i chłopców.

Mistrzosta Dolnego Śląska seniorów
Kat. 74kg - Kaźmierczak Dominik 3m.
Kat. 84kg - Dunal Patryk 2m.

Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów młodszych
Niezwykle udanie wypadły debiuty w tej grupie wiekowej Dawida Dąbka (46kg) oraz Krzysztofa Cieślaka (100kg). Pierwszy z nich potwierdził swoją wysoką formę z tegorocznych zawodów, sięgając po pierwszy w swojej sportowej karierze, tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Drugi z naszych zawodników, Krzysztof Cieślak w swoim debiucie wśród juniorów wywalczył tytuł wicemistrza. Swoją postawą, walecznością i warunkami fizycznymi przy braku techniki i doświadczenia na macie potwierdził swój nieprzeciętny talent, który z pewnościa zaprocentuje już w niedlugim czasie.

Mini-zapasy
W zawodach dzieci szczególnie wyrózniła się Magdalena Siedy (42kg), która wszystkie swoje pojedynki kończyła już w pierwszej rundzie, kładąc swoje przeciwniczki na łopatki. Na uwagę zasługuję fakt, ze Magda w roku bieżącym w konfrontacji z krajowymi rywalkami nie doznała żadnej porażki. Równie dobrze radziły sobie na Krośnickich matach Nikola Bronowicka (31kg) zajmując pierwsze miejsce oraz Aleksandra Gaj (25kg) która wywalczyła "srebro".
W grupie chłopców nasi podopieczni uzyskali wyniki
- Piotrowski Jakub 29kg - 2m.
- Bochenek Jan 33kg - 2m.
- Wichman Piotr 45kg - 2m.
- Kmieć Tomasz 52kg - 3m.

W grupie młodziczek w kategorii 57kg wygrała Magdalena Stec, która w finale pokonała klubową koleżankę, Klaudię Kindrat, rewanżując się jej za porażkę w Turnieju Mikołajkowym w Wołowie.
W punktacji klubowej "Wiatr" na 3. miejscu za "Bizonem" i "Śląskiem" z Milicza.

Dodano: Poniedziałek, 12 grudnia 2016