Ogólnopolska Gala Konkursu „Mam 6 lat” w Warszawie

Krzydlina 1

11 kwietnia  w Warszawie odbyła się finałowa Gala Konkursu „Mam 6 lat. Chcę poznać świat! Idę do szkoły” z udziałem minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas. Głównym celem konkursu „Mam 6 lat” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej było  wypromowanie najciekawszych działań rodziców w radach rodziców przedszkoli oraz szkół, ułatwiających przygotowanie i adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

Prace oceniane były w II etapach - regionalnym i krajowym. Najlepsze prace na poziomie regionalnym wybrali kuratorzy oświaty, a na etapie krajowym - kapituła powołana przez ministra edukacji narodowej. Do konkursu zgłoszonych zostało 4 607 prac. Do finału trafiło 16 prac przygotowanych przez rady rodziców przedszkoli, 16 - rady rodziców szkół oraz  50 wykonanych przez uczniów klas I-III, którzy poszli do szkoły jako sześciolatki. Były to barwne  prace w formie listów, rysunków, filmików, dzieci zaprezentowały w nich umiejętności, jakie nabywają w szkole. Dla nich przeznaczona została specjalna kategoria konkursowa „Mam 6 lat i potrafię...".

Miło nam poinformować, że rada rodziców naszej szkoły zajęła I miejsce w Polsce w kategorii Rada Rodziców Szkoły- „Sześciolatek w przyjaznej szkole”.  Przedstawiliśmy prezentację multimedialną, prezentującą przygotowanie szkoły do przyjęcia dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

Uczestnikiem gali finałowej była pani Bożena Szpak- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej, która odebrała nagrodę (teleskop, gry dydaktyczne, dyplom)  i serdeczne gratulacje z rąk pani Joanny Burdzik podsekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz pana Marka Michalaka rzecznika praw dziecka.

 

 

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej

Dodano: Piątek, 19 kwietnia 2013