Sukcesy zawodników klubu "Wiatr" Wołów na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach

Podium zapasy

Po eliminacjach w Pucharach Polski we Włodawie (lubelskie) i Staszowie (świętokrzyskie) Dawid Dąbek i Krzysztof Cieślak zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - juniorów młodszych w zapasach - styl wolny, które w dniach 02-04 maja br. rozgrywane były w Drzonkowie (lubuskie).
Zawody w Drzonkowie odbywały się na obiektach gdzie na codzień polscy olimpijczycy w pięcioboju nowoczesnym szlifują formę przed Igrzyskami.

Do finałowych pojedynków OOM przystąpiło 160. zawodników reprezentujących barwy 61. klubów z całej Polski.

Pobyt w Drzonkowie mile wspominać będą obaj zawodnicy "Wiatr" Wołów, a w szczególności Dawid Dąbek który w tych mistrzostwach odniósł swój życiowy sukces wywalczając w kat. wag. do 46 kg srebrny medal, tym samym sięgając po tytuł wicemistrza Polski.

Drugi z naszych reprezentantów, Krzysztof Cieślak, który przygodę z zapasami rozpoczął 7. miesięcy wcześniej, udział w OOM może zaliczyć również do udanych. Mimo braku doświadczenia na krajowych matach nie zawiódł, kończąc zawody w kat wag. 100 kg na wysokim IX miejscu.

Bardzo dobre występy naszych zawodników na drzonkowskich matach sprawiły, iż klub i Gmina Wołów uzyskały 11. punktów do Ogólnopolskiego Zawodnictwa Dzieci i Młodzieży.

Dodano: Poniedziałek, 08 maja 2017