Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi

Cantus Organi - wiadomości

W nadchodzącą niedzielę rozpocznie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Cantus Organi. Od początku wieku wydarzenie gromadzi miłośników muzyki klasycznej w wołowskim kościele pw. św. Wawrzyńca, w którym znajdują się unikatowe osiemnastowieczne organy mistrza Caspariniego. Przez pięć tygodni słuchacze mogą podziwiać talent wyjątkowych artystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Przed wołowską publicznością wystąpią w tym roku tacy muzycy jak: Piotr Rojek, Robert Bachara, Marek Stefański, Tomasz Stolarczyk, Maria Erdman, Ewa Sawoszczuk oraz John Kitchen.


Inauguracyjny koncert uświetni występ Piotra Rojka oraz Roberta Bachary - skrzypka, który słynie z wykonywania podczas jednego koncertu wielkich zbiorów muzyki skrzypcowej: Sonat i Partit J.S. Bacha oraz Sonat misteryjnych H.I.F. Von Bibera. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę do kościoła pw. św. Wawrzyńca na rozpoczęcie kolejnej, wyjątkowej jesieni z muzyką klasyczną.


Tradycyjnie wszystkie koncerty odbędą się w pięć kolejnych niedziel: 10.09, 17.09, 24.09, 1.10 oraz 8.10 o godz. 18:00. Organizatorami festiwalu są: Gmina Wołów, Parafia św. Wawrzyńca oraz Wołowski Ośrodek Kultury.

Dodano: Poniedziałek, 04 września 2017