Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów

3 maja 1

Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy Gminy Wołów wzięli udział w obchodach 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Już o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza odbyła się msza św. w Intencji Ojczyzny. Swoją obecnością uświetniła ją Kompania Honorowa 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, która wzięła udział w całych obchodach. Poza wojskiem do kościoła przybyło także kilkanaście pocztów sztandarowych ze szkół, Nadleśnictwa Wołów oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Po uroczystej mszy świętej mieszkańcy wraz z przybyłymi delegacjami, orkiestrą, wojskiem i pocztami sztandarowymi przeszli wokół wołowskiego Rynku pod Pomnik Bohaterów Wojska Polskiego, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. Burmistrz Dariusza Chmura podziękował wszystkim przybyłym za obecność mimo tak niesprzyjającej aury. Po przemówieniu burmistrza wszystkie delegacje i mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Złe warunki atmosferyczne wymusiły odwołanie części kulturalnej. Większość zaplanowanych na ten dzień wydarzeń oraz atrakcji zostało włączonych do programu "Dni Kresowych", które odbędą się w sobotę, 18.06.2013r. na wołowskim Rynku.

Dodano: Poniedziałek, 06 maja 2013