Kolejne wielkie sukcesy Filipka Nowaka

Nowak

Filip Nowak ( podopieczny pana Andrzeja Połozowskiego), przedszkolak ze “Słoneczka”, sześciolatek, brał udział wIndywidualnych Mistrzostwach Polski Przedszkolaków do lat 7 na rok 2013, które odbyły się w dniach 30.04.-02.05. w Poroninie. Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 9 rund , oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Każda runda trwała 30 minut na zawodnika. Filipek grał z zawodnikami o rok od siebie starszymi, co nie miało na niego żadnego wpływu.

Nie czuł się absolutnie stremowany tym faktem, co pozytywnie wpłynęło na jego wyniki . Filip przegrał tylko dwie partie i wszystkie grał na transmisji. Nawet tegorocznemu Mistrzowi nie udało się zdobyć kompletu, jeden punkt utracił podczas dwudniowej gry. Nasze „Słoneczko” zajęło 6 miejsce w Polsce zdobywając 7 punktów, czyli tyle co brązowy medalista. Jednak w takim przypadku jak zawsze decyduje punktacja pomocnicza. Do złotego medalu brakło Filipowi jednego punkta. Razem z Filipem w szranki stanęło 98 przedszkolaków.

Tydzień wcześniej odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa DOLNEGO ŚLĄSKA do lat 7 na rok 2013, których organizatorami byli: Świat Szachów - Arkama Arcymistrzyni Monika Krupa, Centrum Sportowe Hasta la Vista oraz  Dolnośląski Związek Szachowy, a gospodarzem Arcymistrzyni Monika Krupa. W zawodach mogły wziąć udział dzieci do lat 7 startujące indywidualnie w barwach klubu, przedszkola lub szkoły z terenu województwa dolnośląskiego. Obowiązywał system szwajcarski, 6 rund, tempo30 min. na partię dla każdego zawodnika, kojarzenie komputerowe. Filip przegrał tylko jedną partię z Mistrzem , jak się później okazało. I mimo 5 punktów zajął 5 miejsce na Dolnym Śląsku przegrywając srebro punktami pomocniczymi. W turnieju brało udział 58 zawodników. Te zawody dały młodemu adeptowi możliwość uzyskania normy na kategorię IV! Gratulacje.