Kamil Nowak Mistrzem Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich

Kamil Nowak

11 i 12 maja 2013 odbyły się w Żarowie, w Hali Sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, których organizatorami byli: Dolnośląski Związek Szachowy, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Klub Szachowy Goniec Żarów. W zawodach mieli prawo wziąć udział zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych Dolnego Śląska oraz niezrzeszeni szachiści będący mieszkańcami Dolnego Śląska.

Mistrzostwa zostały rozegrane w 6 grupach wiekowych do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18 z podziałem na chłopców i dziewczęta. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim 9 rund .Tempo gry wynosiło 20 min + 10 s/ruch. W spotkaniu obowiązywały aktualne przepisy gry FIDE. Kamil Nowak ( trener pan Andrzej Połozowski) grał w grupie do lat 14 wraz z 11 zawodnikami z Dolnego Śląska. W mistrzostwach startował z pierwszego miejsca i tak też je zakończył. Po 9 rundach uplasował się na pierwszym miejscu . Kamil wrócił do domu z medalem, pucharem, dyplomem oraz nagrodą.

Dodano: Poniedziałek, 20 maja 2013