Ponownie rusza kampania informacyjna o HPV

Herb Wołowa

We wtorek 04 czerwca 2013 r. rozpoczyna się akcja informacyjna na temat szczepień przeciwko wirusowi HPV prowadzona przez specjalistów w tej dziedzinie. Szczepienia będzie finansowała Gmina Wołów. Wirus brodawczaka ludzkiego HPV jest min. przyczyną powstawania nowotworów złośliwych raka szyjki macicy. Wirus ten jest przenoszony poprzez kontakt z naskórkiem, co powoduje powstawanie tzw. kurzajek czy brodawek stóp, albo drogą płciową u osób aktywnych seksualnie. Przyjmuje się, że za około 2/3 przypadków raka szyjki macicy odpowiedzialne są wirusy HPV.

Spotkania informacyjne odbędą się w Zespole Szkół Publicznych w Lubiążu o godz. 16:30 oraz w Zespole Szkół Publicznych w Wołowie o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału w spotkaniu dziewczęta z rocznika 2001 oraz ich rodziców.
28 września 2012 r. Rada Miejska w Wołowie przyjęła „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2012, 2013 i 2014. Rada zakładała, że będzie to program długofalowy i w następnych latach obejmie kolejne roczniki 12-latek, uczennic 6 klas szkół podstawowych. Burmistrz Gminy Wołów rozpisał konkurs, w wyniku, którego akcję informacyjną i szczepienia przeprowadzi Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie.

Aby szczepienie było skuteczne, trzeba przyjąć trzy dawki. Akcję prowadzić będzie Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie.

Dodano: Wtorek, 28 maja 2013