Dni Wołowa 2013 już za nami

Dni Wołowa 1

W tym roku Dni Wołowa rozpoczęły się w piątek. Na początku imprezy mieszkańców bawiły lokalne zespoły muzyczne NoFan oraz Apokalipsa. Następnie scenę opanowali piłkarze Śląska Wrocław, którzy przyjechali spotkać się z kibicami, podpisać plakaty oraz rozdać zaproszenia na mecze. Uroczystego otwarcia święta miasta dokonał Burmistrz Dariusz Chmura wraz z reprezentantami delegacji miast partnerskich Buchholz – Janem Hendrikem Rohse oraz Berdyczowa – Starostą Wlodymirem Zbarażskim.

Mieszkańcy długo wyczekiwali pierwszej gwiazdy, która miała zagrać na Dniach Wołowa. Ewelina Lisowska, uczestniczka programu X-Factor, której debiutancki album „Aero-Plan” ukazał się w maju 2013 roku miała okazję zaprezentowania się przed wołowską publicznością. Koncert popularnej Evelynn przyciągnął na ul. Panieńską tłumy mieszkańców.

Gwiazdą piątkowego wieczoru był jednak zespół Dżem. Przed koncertem zespołu teren imprezy opanowali motocykliści z grupy DWL – Dużo Więcej Luzu. Rykiem silników przywitali muzyków kultowego polskiego zespołu. Pod sceną tłumnie zgromadzili się mieszańcy Wołowa oraz fani Dżemu, którzy aby zobaczyć swoich ulubieńców zjeżdżali do naszej Gminy z całej Polski. W trakcie koncertu muzycy przypomnieli największe przeboje zespołu, które wpisały się w historię polskiego rocka i bluesa.

Drugi dzień imprezy rozpoczął się od prezentacji lokalnych talentów. Dzieci i młodzież z Gminy Wołów miały okazję przedstawienia swoich umiejętności zarówno w śpiewie, jak i w tańcu. Następnie Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura wręczył nagrody dla uzdolnionych uczniów wołowskich szkół wyróżniających się osiągnięciami naukowymi, sportowymi i artystycznymi. W sobotę pokaz przygotowało także Studio Balans, które zaprezentowało wszystkie grupy taneczne, które ćwiczą swoje umiejętności w tej dziedzinie sportu.

W sobotę swój czas mieli także sportowcy z Gminy Wołów. Młodzi piłkarze MKP Wołów mieli okazję zmierzenia się ze swoimi rówieśnikami w II Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim rozgrywanym na Stadionie im. Ryszarda Janeckiego w Wołowie. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Zagłębia Lubin, wyprzedzając drugi Orlik Prudnik i trzecią drużynę turnieju Jaworię Jawor. Zawodnicy MKP Wołów zdobyli szóste miejsce. W hali OSiR przy ul. Panieńskiej odbywał się natomiast Turniej Siatkarski o Puchar Burmistrza Gminy Wołow. Po zaciętej walce różnicą wygranych setów zwyciężyła drużyna Senior Wołów, wyprzedzając drużynę Junior Wołów oraz TKKF Żarów.

Mieszkańcy Wołowa chętnie przybyli na sobotnie koncerty. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa dziewczyn tworząca zespół The Future. Następnie na wołowskiej scenie pojawił się Peter J. Birch wraz z zespołem The River Boat Band. Mieszkający w Wołowie artysta, który w styczniu tego roku wydał płytę „When The Sun’s Risin’ Over The Town” odnosi w ostatnim czasie liczne sukcesy. W sobotę miał okazję zaprezentowania się szerszej publiczności swojego rodzinnego miasta. Po Piotrze Brzezińskim na scenę wszedł zespół Bethel - Wrocławska grupa grająca muzykę w stylu reggae.

Gwiazdą sobotniej nocy był Norbi znany piosenkarz POP, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Publiczność znakomicie bawiła się przy takich utworach jak „Kobiety są gorące” czy „Rozkołysz się”. Zabawa i tańce podczas Dni Wołowa trwała do rana, prowadzona przez zespół GRAMOFON z Zielonej Góry.

Dodano: Wtorek, 02 lipca 2013