Dożynki wygrały z pogodą

Dożynki Gminne 2013 1

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Wołów był Uskorz Wielki. Mimo nieprzychylnej pogody frekwencja dopisała. Przybyli goście mogli podziwiać pięknie wystrojoną wieś, której nawet deszcz nie był w stanie odebrać uroku. Nagroda w tradycyjnym konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" trafiła do Glinian.

Mimo intensywnego deszczu mieszkańcy Uskorza Wielkiego z Panią sołtys Wiesławą Sawą na czele i pracownicy Wołowskiego Ośrodka Kultury pracowali nad organizacją dożynek przez cały sobotni poranek. Do przygotowań przyłączył się także burmistrz Chmura i przedstawiciele innych sołectw. Dzięki wspólnej pracy udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i rozpocząć uroczystości zgodnie z planem.
Przed oficjalnym otwarciem Dożynek Gminnych 2013 odbyła się poprowadzona przez proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca Stanisława Małysę msza św., w której uczestniczył także proboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza Krzysztof Kanton.Najważniejszym punktem uroczystości dożynkowych była prezentacja wieńców w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy". Wzięło w nim udział ponad 20 sołectw, z których komisja w składzie: Danuta Jelec – przewodnicząca Rady Miejskiej w Wołowie, Małgorzata Hermaszewska – radna Rady Miejskiej i Agnieszka Dymek – Dyrektor CtiK w Ścinawie, wybierała najpiękniejsze. W związku z wysokim poziomem wykonania wieńców zostały przyznane dwa trzecie miejsca dla Lipnicy i Krzydliny Małej. Drugie miejsce zajął wieniec przygotowany przez sołectwo Garwół. Pierwsze miejsce przypadło wieńcowi sołectwa Gliniany.
Dożynkowi goście przez całe popołudnie bawili się przy występach: Zespołu Ludowego „Mojęcice”, Zespołu Ludowego „Warzęgowianie” oraz chóru „Srebrne Nuty”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Skalars”, a na zakończenie zagrał zespół Leszcze z Wołowa.
Wśród gości przybyłych do Uskorza Wielkiego byli między innymi: Włodzimierz Chlebosz – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Jarosław Duda – Senator RP, Wioletta Susmanek – Radna Sejmiku Wojewódzkiego, Paweł Hreniak - Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Dariusz Chmura – Burmistrz Gminy Wołów oraz Marek Gajos – Starosta Powiatu Wołowskiego.

Dodano: Środa, 18 września 2013