Pokazy służb specjalnych w Wołowie

Tactical Prison Rescue 2019 1

22 maja Wołowianie po raz kolejny mogli podziwiać pokazy grup specjalnych w ramach „Tactical Prison Rescue 2019”. Do Wołowa przybyły służby interwencyjne z całej Polski. Oprócz specjalistycznego sprzętu i najnowszych rozwiązań militarnych, największe wrażenie zrobiły ćwiczenia grup szturmowych.

Wszystko zaczęło się jednak dzień wcześniej, w Wołowskim Ośrodku Kultury, gdzie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod patronatem Ministra Sprawiedliwości i Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tematem konferencji było "Przeciwdziałanie przestępczości - aspekty teoretyczne i praktyczne".

Nazajutrz wystartowało wydarzenie mające na celu ćwiczenie służb, które na co dzień odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Z powodu niepsrzyjającej pogody prezentacja została przeniesiona z Rynku do hali sportowej OSiR. Już od 8:00 rano mogliśmy podziwiać tam stoiska promocyjne firm militarnych. Ciężki sprzęt przykuł uwagę widzów, a w szczególności młodzieży.

Po godzinie 10:00 Leszek Kołtun, major Służby Więziennej, w której pełni funkcję koordynatora Grup Interwencyjnych Służby Więziennej wraz z burmistrzem Dariuszem Chmurą, dokonali uroczystego otwarcia imprezy. Burmistrz podziękował wszystkim uczestnikom za wkład w edukację i bezpieczeństwo mieszkańców.

Tuż po otwarciu nastąpiły pokazy służb mundurowych. Niezwykle sprawna i dynamiczna prezentacja zrobiła duże wrażenie na publiczności. Najciekawszym punktem dnia były jednak późniejsze ćwiczenia, które odbyły się w budynku kościoła p.w. św. Wawrzyńca. W tej inscenizacji, zamaskowani mundurowi usiłowali odbić zakładników, przetrzymywanych przez terrorystów i udzielić pomocy rannym. Doszło do strzelaniny. Służby za pomocą gazu i zdecydowanego działania, zakończyły całą akcję powodzeniem.

 

 

Dodano: Czwartek, 23 maja 2019