Ziemi nie truje ten kto śmieci segreguje

Piknik ekologiczny w Wołowie 1

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, a także przedszkolaki i podopieczni Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wołowie zgromadzili się 26 września 2013 roku w hali sportowej wołowskiego OSIRu, aby wspólnie poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii.


II Piknik Ekologiczny zorganizowany wspólnie przez Urząd Miejski w Wołowie, Wołowski Ośrodek Kultury, OSiR, Business Communication Group sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie zgromadził dużą liczbę dzieci, które przybyły dowiedzieć się w jaki sposób należy prawidłowo segregować śmieci oraz dbać o środowisko naturalne. Oprócz wykładów dla uczestników Pikniku przygotowano wiele różnorodnych atrakcji w postaci konkursów i stoisk, na których prezentowano różnorodne rękodzieła. Przed halą OSiR pojawił się także specjalistyczny sprzęt należący do PGK Wołów, dzięki któremu dzieci mogły poznać kulisy systemu gospodarki odpadami.

Piknik Ekologiczny to także okazja do podsumowania akcji Sprzątania Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Główne nagrody zostały przyznane:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Starym Wołowie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Warzęgowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wołowie

Wyróżnienia: Zespół Szkół Publicznych w Wołowie, Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Mojęcicach, Zespól Szkół Specjalnych w Wołowie, Przedszkole "Słoneczko".

Dodano: Środa, 02 października 2013