„Wiatr” zgarnia medale w Ostrawie

Zapasy Wiatr3

W dniach 15-16 czerwca, w czeskiej Ostrawie, odbył się Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy Im. J. Klepca. Na turniej zjechało 210 zawodników z Polski, Słowacji, USA, Ukrainy, Węgier i Czech. Wołów reprezentowało 6 zawodników z grupy zapaśniczej „Wiatr” Wołów.

Rywalizacja w tak bogato obsadzonym turnieju była trudna nie tylko przez poziom prezentowany przez uczestników, ale również przez nieznośny upał, który dawał się wszystkim we znaki. Ponad 8 godzin w takich warunkach, były prawdziwym testem wytrzymałości i kondycji naszych zawodników, z którego wyszli obronną ręką.

Najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Dawid Dąbek, który po dwóch miesiącach absencji spowodowanej kontuzją, sięgnął po złoty medal, nie dając szans przeciwnikom w kategorii wagowej do 58 kg.

Fantastycznie spisali się też koledzy, którym udało się wywalczyć brązowe medale, a byli to: Jan Bochenek (43kg), Szymon Wijatyk (68kg) i Krzysztof Cieślak (125kg).

Niestety nie wszystkim udało się stanąć na podium, choć było bardzo blisko żeby „Wiatr” wyjechał z Czech z kompletem medali. Igor Kiełt (35kg) i Maksymilian Rozpędek (43kg), mimo wielkiego zapału, nie zdołali pokonać swoich rywali w walce o medale i obaj zajęli najgorsze z punktu widzenia sportowca, 4 miejsce.

Turniej w Ostrawie okazał się więc kolejnym dowodem na świetne przygotowanie podopiecznych Ryszarda Podrażnika. Świetne wyniki, w tak doborowym towarzystwie, pokazały charakter i wolę walki zawodników „Wiatru”, którzy regularnie przyczyniają się do promocji Wołowa, także poza granicami kraju.

Dodano: Wtorek, 18 czerwca 2019