Krzyż Zasługi dla burmistrza Dariusza Chmury

Gala Kresowa 2013 5

Tegoroczna Gala Kultury Kresowej cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wołowa, którzy w minioną niedzielę licznie zgromadzili się w kościele pw. św. Karola Boromeusza, aby obcować z kulturą naszych przodków i przekonać się, że Ta jest wciąż pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Przyjemną niespodzianką było uhonorowanie działalności burmistrza Dariusza Chmury, który od wielu lat jest bardzo zaangażowany w przedsięwzięcia kresowe.

Na zaproszenie Gminy Wołów i parafii pw. św. Karola Boromeusza przed mieszkańcami wystąpili artyści z Ukrainy, Białorusi, i Rosji: Białoruski Ludowy Zespół Taneczny „Prialca” z Grodna, śpiewaczka Luba Skyba z Żókwi na Ukrainie, trio akordeonistów „Victoria” z Brześcia nad Bugiem, zespół instrumentalno-wokalny „Witam-M” i Magdalena Kotarska – pianistka i sopranistka. Można było także posłuchać wykładu Pana Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią (Warszawska Inicjatywa Kresowa), który przybliżył historię kresów wschodnich.

W trakcie Gali Kultury Kresowej burmistrz Dariusz Chmura otrzymał „Krzyż Zasługi” od Organizacji Kresowych za wkład w propagowanie historii i pamięć o Kresach Południowo-Wschodnich oraz dotychczasową działalność, która przyczynia się do popularyzacji i utrwalenia pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. 

W gali udział wzięli także Radni Rady Miejskiej z Przewodniczącą Danutą Jelec na czele oraz przedstawiciele lokalnych środowisk kresowych.

Dodano: Czwartek, 17 października 2013