Thai Battle 3 - Gala boksu tajskiego

Thai box - small

Thai Battle – to cykl imprez promujących piękno i niepowtarzalność boksu tajskiego, którego celem tego jest się wyłonienie najlepszych zawodników w Polsce z pośród wszystkich organizacji zajmujących się Muay Thai w Polsce. Najlepsi będą zmagać się o mistrzowskie pasy podczas VI edycji gali MFC w Nowej Soli.  Finaliści dobierani są na drodze turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w różnych częściach kraju, podczas których walczący zdobywają punkty kwalifikacyjne do turnieju finałowego.  Thai Battle jest inicjatywą trenera Janusz Janowskiego z „Punchera Wrocław” oraz wielokrotnego zawodowego mistrza świata Tomasza Makowskiego.

Gala 17.11.2013 w Wołowie jest trzecim i ostatnim w tym roku turniejem eliminacyjnym, kwalifikującym do możliwości walki o pas mistrzowskie pasy. Twarzą promującą galę jest dobrze znany w Wołowie, mistrz świata w kickboxingu -Leszek Kołtun.  W tym roku zostały rozegrane już dwa turnieje eliminacyjne. Pierwszy z nich odbył się 26.06.2013 w Nowej Soli. Drugi miał miejsce na Stadionie Wrocław  19.10.2013.

Turnieje Thai Battle są przede wszystkim promocją Muay Thai i Kickboxingu -  dyscyplin, które będziemy mogli oglądać podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games 2017 we Wrocławiu. Spółka World Games Wrocław 2017 objęła patronatem ligę Thai Battle.

Zestawienie walczących odbywa się na drodze losowanie, więc do ostatnich chwili rywale są nieznani. Takie podejście wyklucza jakiekolwiek możliwości manipulowania wynikiem. Zawodnicy zgłaszają się na 10 dni przed turniejem.  Podczas gali sportów walki w Wołowie swoich zawodników będą wystawiać takie sławy polskich sportów walki jak Mariusz Cieśliński, Maciek Skupiński i wspomniany Tomasz Makowski. 

Podczas gali głównej rozpoczynającej się o godzinie 17.00 zobaczymy około 10 pojedynków w formule Pro-Am. Walki toczą się na dystansie 3 trzyminutowych rund. 

Dodano: Środa, 06 listopada 2013