Filmowe Przedwiośnie - "Okiem Młodych"

Okiem Młodych - small

20 lutego o godz. 18:00 odbędzie się pierwsza projekcja filmów w ramach „Filmowego Przedwiośnia" w sali widowiskowej WOK. Podczas piątkowego wieczoru zaprezentowane zostaną filmy – laureaci zeszłorocznego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych" odbywającego się od 2009 roku w Świdnicy. Gościem pokazu będzie Lech Moliński- organizator tamtejszego festiwalu.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Poniżej informacje o prezentowanych filmach:

Bożena i Paweł, reż. Kamil Iwanowicz, 5'

Film opowiada o dwójce bohaterów, żyjącej w rozpadającym się barakowozie. Mimo że oboje pracują, spędzają w ciężkich warunkach już kolejną zimę.

„Kinematografek" – nagroda osadzonych w Areszcie Śledczym w Świdnicy.

 

O rządach miłości", reż. Adela Kaczmarek, 13'15''

Animowany dokument o wyobraźni. Jego bohater żyje w kilku rzeczywistościach naraz. Postaci i wydarzenia ze świata realnego przeplatają się z tymi, które tworzy jego wyobraźnia. Snuje swoją opowieść, marząc o rządach miłości w Polsce.

Nagroda Międzynarodowego Jury Młodzieżowego.

 

I'll Call You When I Get There", reż. Małgorzata Goliszewska, 20'

Podróż pociągiem ze Szczecina do Rotterdamu zostaje zakłócona serią niespodziewanych telefonów od zaniepokojonej matki i od pewnego policjanta...

Nagroda Specjalna Jury.

 

Horoskopy Miłości, reż. Maciej Buchwald, 14'45''

Mariusz jest dwukrotnym rozwodnikiem i wciąż mieszka z mamą. Miłosne niepowodzenia bohater tłumaczy sobie astrologią, snując długie refleksje podczas jazdy taksówką.

Nagroda Główna w Międzynarodowym Konkursie Szkół Filmowych.

 

Okienko dobrej pogody, reż. Tomasz Jeziorski, 25'

Dokumentalna i autobiograficzna opowieść o wyprawie reżysera wraz z ojcem w Himalaje. Wspólny wyjazd i miłość do gór mają naprawić nadszarpnięte relacje pomiędzy ojcem a synem.

Nagroda Publiczności, Nagroda Lasów Państwowych dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych.

 

Punkt wyjścia, reż. Jagoda Szelc, 17'

Bohater filmu ma niecodzienną pasję. Jest w stanie poświęcić się dla niej ryzykując wiele, często nawet swoje własne życie. „ Punkt wyjścia" to film o podejmowaniu decyzji. Aby być wolnym, trzeba czasem niewolniczo podążać za swoją naturą. To także obraz poświęcenia w imię nadrzędnych wartości.

Grand Prix „Złote Oko".

 

Dodano: Czwartek, 19 lutego 2015