Dobry Wieczór Akustyczny

Dobry Wieczór Akustyczny - small

Jeden wieczór, czterech muzyków, wyjątkowa oprawa i cztery przeplatające się narracje muzyczne – tak będzie wyglądał koncert „Dobry Wieczór Akustyczny", który odbędzie się w piątkowy wieczór (15.05) w Wołowskim Ośrodku Kultury.

Uczestnicy koncertu będą mogli posłuchać twórczości czwórki songwriterów; Moriah Woods (USA), Phillip Bracke (Australia), Sonia Pisze Piosenki (Sonia Wąsowska) oraz Graftmann. Artyści wystąpią wspólnie, niczym przy ognisku, prezentując na zmianę swoje utwory.

 

Kilka słów o muzykach...

MORIAH WOODS


Moriah Woods amerykańska songwriterka, autorka tekstów, kompozytorka, multiinstrumentalistka. Pochodzi z miasteczka Paonia w stanie Colorado. Urodzona w Mountanie, jej matka jest skrzypaczką ojciec muzykiem rockowym. W wieku nastoletnim wyprowadziła się z domu by podróżować i grać z muzykami podziemnej sceny folk punka na ulicach Zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do rodzinnego Colorado, zajęła się pisaniem własnych utworów.

W grudniu 2013 ukazał się jej pierwszy album "Bring the Rain", który nagrała samodzielnie w domu. Płyta zawiera 10 kompozycji utrzymanych w stylistyce amekykańskiego folkU lat dwudziestych.

Do Polski przyjechała w 2014 i tu mieszka i tworzy. Obecnie pracuje nad materiałem na kolejną solową płytę oraz pobocznymi projektami min. zespołem The Feral Trees.

https://www.youtube.com/user/moriahwoodsmusic
https://www.facebook.com/Moriahwoodsmusic
http://moriahwoods.bandcamp.com/

 

 

 

SONIA PISZE PIOSENKI


Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses. Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival, PiotrkOFF Art Festival oraz Alter Fest. 26 czerwca ukazała się jej debiutancka EP „Friends To Lovers" Singlowy kawałek "Movie Qoutes" miał swą premierę w audycji „Offensywa" w radiowej Trójce. Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce. Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas – nie bójmy się tego powiedzieć – niespotykane.

http://soniapiszepiosenki.bandcamp.com/album/friends-to-lovers-ep

 

 

 

 

PHILLIP BRACKEN


Australijski singer/songwriter. Jego pierwszy koncert w Europie odbył się w Opolu w roku 2012.
Od tego czasu Phillip tworzy i koncertuje w Europie. Ma za sobą pierwszą europejską trasę koncertową. Obecnie przygotowuje materiał na kolejną, autorską płytę. W otoczeniu ludzi wyróżnia się charyzmą, ciepłem oraz niespotykana wrażliwością. W jego twórczości słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues,czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech. Dzięki temu tworzy niezwykle nastrojowe utwory oraz wchodzi w interakcję z publicznością.
Jego koncerty są przeplatanką melancholijnego brzmienia z dowcipnymi opowieściami o nim samym.

www.phillipbrackenmusic.com
https://www.facebook.com/phillipbrackenmusic

 

 

 

 

 

GRAFTMANN


Graftmann to jednoosobowy projekt powołany do życia przez Romana Szczepanka. Wśród swoich największych inspiracji, artysta wymienia francuskie kino lat 60., stare płyty Elvisa Costello, oraz szeroko pojęte: kulturę popularną, modę i kobiety. Debiutancki album "Graftmann" zawierający zestaw pół-amatorskich utworów nagranych w latach 2004-2006 został uznany za jeden z debiutów roku tygodnika „Przekrój" oraz album miesiąca magazynu „Machina". Graftmann sporadycznie koncertuje w Polsce. Miał także okazję występować w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Supportował m.in. Yanna Tiersena oraz Hugo Race & The True Spirit. 17 października 2011 roku był dniem premiery pierwszego oficjalnego studyjnego albumu Graftmanna. Płyta "The Greatest Queen", to w pełni profesjonalny, studyjny debiut Graftmanna, nad którym pracował wspólnie z Przemysławem Myszorem (Myslovitz, NO!NO!NO!) w roli producenta, w jego domowym studiu w Mysłowicach. Płyta zawiera 13 premierowych piosenek, w tym single "Made In Poland" oraz "Please Please Please Disappoint Me". Obecnie artysta mieszka i tworzy w Opolu.

 

 

 

 

Dodano: Środa, 06 maja 2015