Filip Nowak Indywidualnym Mistrzem Wrocławia Szkół Podstawowych

Filip Nowak

5- letni Filip, przedszkolak ze „Słoneczka”, wziął udział we Wrocławskiej Lidze Szkół Podstawowych w szachach na rok szkolny 2012/2013. Grał w grupie młodziutkich adeptów uczęszczających do zerówki. Mimo, iż był o rok młodszy od pozostałych zawodników w swojej grupie, nie przeszkodziło mu to w zdobyciu maksymalnej sumy punktów we wszystkich pięciu turniejach, wygrywając każdy z nich z kompletem oczek. Tym samym Filip został Indywidualnym Mistrzem Wrocławia Szkół Podstawowych. W trakcie zawodów była również prowadzone klasyfikacja drużynowa. Wołowskie Przedszkole „Słoneczko” zajęło pierwsze miejsce wyprzedzając trzy przedszkola z Wrocława.

Rozgrywki trwały od września do stycznia i odbywały się w każdy ostatni piątek miesiąca we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Udział mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli (również spoza Wrocławia). Zawody rozegrane zostały w siedmiu grupach wiekowych. Były osobne grupy dla dziewcząt i chłopców oraz poszczególnych klas: od zerówki do klasy szóstej. Turnieje w ramach każdej grupy zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem P’15. Obowiązywały aktualne przepisy gry FIDE.

Organizatorami zawodów byli: Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Szkoła Podstawowa nr 63, MUKS MDK Śródmieście Wrocław, MDK „Śródmieście” Wrocław, Dolnośląski Związek Szachowy, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i „Słowo Sportowe”.

Dodano: Środa, 30 stycznia 2013