Rada Miejska

Ratusz w Wołowie

Rada Miejska jest organem stanowiącym i kontrolującym gminę. Kadencja rady trwa 4 lata licząc od dnia wyboru. Na jej czele stoi Przewodniczący oraz dwóch zastępców. W ramach Rady Miejskiej działają komisje stałe, zajmujące się różnymi sferami działalności Urzędu Miejskiego i życia mieszkańców. Sesje Rady Miejskiej odbywają się raz w miesiącu i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

 

 

 

 

Biuro Rady Miejskiej

Ratusz, I piętro, pokój 6
Tel. 71 319 13 02
e-mail biurorady@wolow.pl

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Dziarski

Ratusz, I piętro, pokój 10
tel. 71 319 13 02
kom.: 605 834 850

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wołowie przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek od godz. 15:00 w pokoju nr 10 lub w sali sesyjnej, która mieści się na I piętrze Urzędu Miejskiego w Wołowie. 

Wszystkie Uchwały Rady Miejskiej w Wołowie publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej.




RADNI RADY MIEJSKIEJ - VII KADENCJI

Sesja Rady Miejskiej

 

Janusz Dziarski 
PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ

Małgorzata Hermaszewska
WICEPRZEWODNICZĄCA RADY MIEJSKIEJ

Zbigniew Posacki
WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ

 

 

BUJACZ Zenon Stanisław 

Okręg 1
Wołów, ulice: Akacjowa, Biała Góra, Czesława Miłosza, Dębowa, Gajowa, Garwolska, Gródek, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Jacka Kaczmarskiego, Jerzego Giedroycia, Jesionowa, Józefa Czapskiego, ks. Jana Twardowskiego, ks. Józefa Tischnera, Ludowa, Marka Hłaski, Nowowiejska, Objazdowa, Ogrodowa, Oliwna Góra, Przechodnia, Rawicka, Roztocze, Stanisława Lema, Stefana Żeromskiego, Trzebnicka, Ubojowa, Uskorska, Wiejska, Wiosenna, Zbigniewa Herberta, Zielona Góra.

 

MACHOWSKI Edward  

Okręg 2
Wołów, ulice: Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bociania, Bolesława Prusa, Elizy Orzeszkowej, Generała Józefa Bema, Generała Zygmunta Berlinga, Generała Władysława Andersa, Gołębia, Henryka Sienkiewicza, Jarosława Iwaszkiewicza, Juliusza Słowackiego, Krucza, Kupiecka, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Skowronkowa, Słowicza, Sokola, Sowia, Spacerowa, Stanisława Staszica, Szarych Szeregów, Ułanów Krechowieckich, Żurawia.

 

STANKIEWICZ Witold

Okręg 3
Wołów, ulice: Chemiczna, Koszarowa, Mikołaja Reja, Piastów Śląskich, Rynek, Wrocławska, Zwycięstwa.

 

RACKA Grażyna
tel.: 664-173-153

Okręg 4
Wołów, ulice: Browarna, Ciemna, Hugona Kołłątaja, Jana Pawła II, Józefa Korzeniowskiego, Kąpielowa, ks. Franciszka Bosaka, Panieńska, Piwna, Plac Jana Sobieskiego, Plac Piastowski, Plac Szkolny, Poznańska, Radna, Rzemieślnicza, Skarbowa, Stara, Szkolna.

 

ŚWIĄTEK Emilia Barbara
tel.: 606-481-043 

Okręg 5
Wołów, ulice: Adama Mickiewicza, Aleje Niepodległości, Fryderyka Chopina, Wojska Polskiego.

 

WRÓBEL Anna Magdalena
tel.: 509-129-035 

Okręg 6
Wołów, ulice: Braci Korczyńskich, Parkowa, Przemysłowa, Tadeusza Kościuszki, Zaułek Zielony, Zofii Chrzanowskiej.

 

HAWRYLAK Katarzyna Anna
tel.: 602-695-860 

OKRĘG 7
Wołów, ulice: Boczna, Cisowa, Gliniana, Kolejowa, Leśna, Magazynowa, Morelowa, Pogodna, Polna, Składowa, Słoneczna, Spokojna, Stawowa, Wesoła, Wincentego Witosa, Wiśniowa.

 

HERMASZEWSKA Małgorzata
tel.: 669-202-830 

Okręg 8
Wołów, ulice: Aleje Obrońców Lwowa, Komuny Paryskiej, Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

WYGODA Janusz 

Okręg 9
Wołów, ulice: Cicha, Emilii Plater, Floriańska, Jerzego Waszyngtona, Kazimierza Pułaskiego, Listopadowa, Metalowa, Ścinawska, Więzienna.

 

DZIARSKI Janusz Tadeusz
tel.: 605-834-850

Okręg 10
Wołów, ulice: Generała Władysława Sikorskiego, Inwalidów Wojennych, Jagodowa, Jasna, Kasztanowa, Krótka, Lipowa, Łąkowa, Modrzewiowa, Powstańców Śląskich, Robotnicza, Świerkowa, Wileńska.

 

JAGODZIŃSKA Barbara  

Okręg 11
Wołów, ulice: Jana Matejki, Krzywy Wołów, Nowa, Osiedlowa, Poziomkowa, Wrzosowa, Zielona.

 

TOMKÓW Jan Bronisław

Okręg 12
Sołectwa: Bożeń, Golina, Stary Wołów.

 

TYMCZYSZYN Grzegorz Karol 

Okręg 13
Sołectwa: Miłcz, Nieszkowice, Pełczyn, Stęszów, Straszowice.

 

MUCHA Krzysztof
tel.: 695-949-942
  

Okręg 14
Sołectwa: Garwół, Gródek, Mikorzyce, Pawłoszewo, Proszkowa, Siodłkowice, Sławowice, Warzęgowo.

 

SAWA Wiesława
tel.: 785-806-446  

Okręg 15
Sołectwa: Lipnica, Łososiowice, Piotroniowice, Uskorz Mały, Uskorz Wielki.

 

WIĄCEK Jan  

Okręg 16
Sołectwa: Prawików, Rataje, Stobno, Zagórzyce.

 

CZARNOWSKI Janusz  

Okręg 17
Sołectwo: Mojęcice.

 

POSACKI Zbigniew
tel.: 609-835-798 

Okręg 18
Sołectwo: Lubiąż ulice : 1-go Maja, Cicha, Dolna, Fryderyka Chopina, Kolejowa, Krzydlińska, Michała Leopolda Willmanna, Nadodrzańska, Niecała, Ogrodowa, Piastowska, Plac Klasztorny, Sezamkowa, Św. Jadwigi, Wesoła, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego, Wołowska.

 

RUTOWICZ Waldemar
tel.: 691-699-427 

Okręg 19
Sołectwa: Gliniany, Lubiąż ulice: Adama Mickiewicza, Kościelna, Krótka, Księcia Bolesława Wysokiego, Legnicka, Leśna, Piaskowa, Tadeusza Kościuszki, Wiejska, Zjazdowa.

 

RZESZOWSKI Krzysztof Kazimierz
tel.: 604-230-934 

Okręg 20
Sołectwa: Domaszków, Krzydlina Mała, Krzydlina Wielka.

 

PACH Adam Zygmunt

Okręg 21
Sołectwa: Boraszyn, Dębno, Moczydlnica Dworska, Rudno, Tarchalice, Wrzosy.



 

KOMISJE STAŁE RADY MIEJSKIEJ W WOŁOWIE

 

Komisja Rozwoju i Działań Gospodarczych

  1. Sawa Wiesława - przewodnicząca
  2. Jagodzińska Barbara
  3. Machowski Edward
  4. Mucha Krzysztof
  5. Stankiewicz Witold

 



Komisja Zdrowia, Rekreacji i Spraw Socjalnych

  1. Jagodzińska Barbara - przewodnicząca
  2. Bujacz Zenon
  3. Hermaszewska Małgorzata
  4. Pach Adam
  5. Posacki Zbigniew
  6. Rutowicz Waldemar

 

Komisja Praw Obywatelskich

  1. Hawrylak Katarzyna - przewodnicząca
  2. Hermaszewska Małgorzata
  3. Racka Grażyna
  4. Świątek Emilia

 

 

Komisja Oświaty i Kultury

  1. Stankiewicz Witold - przewodniczący
  2. Dziarski Janusz
  3. Racka Grażyna
  4. Sawa Wiesława

 


Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

  1. Pach Adam - przewodniczący
  2. Czarnowski Janusz
  3. Mucha Krzysztof
  4. Rzeszowski Krzysztof
  5. Tymczyszyn Grzegorz
  6. Wiącek Jan
  7. Wygoda Janusz

 


Komisja Finansów i Budżetu 

  1. Tomków Jan - przewodniczący
  2. Dziarski Janusz
  3. Hawrylak Katarzyna
  4. Hermaszewska Małgorzata


Komisja Rewizyjna

  1. Wygoda Janusz - przewodniczący
  2. Bujacz Zenon
  3. Machowski Edward
  4. Wróbel Anna

 

 

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013